مجتمع  فولاد آبتین  -   مشاور ، طراح و مجری انواع سازه های فولادی پیش ساخته  

 

 

 
 

 

سازه ها یا ساختمانهای پیش ساخته فولادی صنعتی که در ایران با نام سوله شناخته شده اند در اصل از نام محصولات  شرکت سولیران که  اولین بانی و تولید کننده این ساختمانها بود  گرفته شده است  . خود این نام از نام مهندسی فرانسوی الاصل  که طراح شرکت آمریکایی (Soul'e) بود که سولیران لیسانس خود را از آن خریداری کرد برداشت شده است . بهرحال در اصل واژه مناسب این ساختمانها در زبان انگلیسی  کلمه Steel rigid frames میباشد  .

 شرکت آبتین نیز توسط  یکی از قدیمی ترین اعضای گروه اصلی شرکت سولیران ،  آقای  سیروس شریعت پناهی  ( مدیر فروش  و سپس  رییس هیت مدیره شرکت سولیران  از سال 1347 تا 1359)  برای پاسخ به نیازهای رو به گسترش در این صنعت و با انباشتی غنی از دانش فنی و تجربه کاری اخذ شده  از شرکت مذکور ، در سال 1374 و با کارخانه ای به متراژ 4000 متر در منطقه رباط کریم  تاسیس گشت . 

بنا به رشد و موفقثیت شرکت آبتین در ظرف سالهای دهه 70 تا اواسط 80 کارخانه شماره 2 در شهرک صنعتی پرند ( در مجاورت فرودگاه بین المللی ) و در سال 1385 نیز تاسیس گشت . با توجه به گستردگی نیاز و تغییر نگرش در بخش ساختمان و تبدیل طرحها از اسکلتهای سنتی جوشی به اسکلتهای پیچ و مهره ای ( تولید شده با متد صنعتی ) فعالیت های شرکت آبتین بیشتر بر این مقوله متمرکز شده است .

رونوشت دیجیتال پروانه صنایع  کارخانه شماره 1 :

رونوشت دیجیتال پروانه صنایع کارخانه شماره 2 :

 

Home
درباره ما
طرح و نقشه
تولیدات
تماس
فهرست پروژه ها